خرما و خشکبار

با توجه به اینکه کشور ایران به دلیل داشتن اقلیم مناسب جهت کشت خرما به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان خرما در دنیا شناخته شده است و در جایگاه سوم صادرات خرما در جهان قراردارد، این شرکت برآن است تا با استفاده از پتانسیل بالای کشور در حوزه صادرات مواد غذایی از جمله خرما فعالیت خود را توسعه و سطح همکاری و تعامل با بازرگانان داخلی و خارجی را افزایش دهد. در حال حاضر شرکت پارس فارمد آمادگی دارد تا محصول خرمای درجه یک ، در انواع مختلف مضافتی، زاهدی، پیارم،کبکاب، شاهانی و ربی با کیفیت مطلوب همراه با بسته بندی صادراتی با قیمت رقابتی به بازار عرضه نماید.

این خرما رنگ قهوه ای تیره دارد. هسته بیضی شکل و کشیده آن در کنار میزان چسبندگی زیاد هسته به میوه، از قابلیت های این خرما به شمار می رود .این خرمای خوشمزه محصول نخلستان‌های بهبهان است و پوست ضخیمی دارد. رنگ کبکاب در ابتدا زرد است و زمانی که کاملا رسیده می‌شود به رنگ قهوه‌ای درمی‌آید.

خرمای مضافتی بم یا رطب مضافتی بم، یکی از محصولات خرمای ایران می‌باشد. شرایط نگهداری آن در دمای بین -۵ تا +۵ درجه سانتی گراد می‌باشد. خرمای مضافتی بم پوست مشکی، براق، نازک و صافی دارد.پوست رطب مضافتی بم به راحتی قابل جدا شدن است. خرمای مضافتی بم شیره زیادی دارد.

یکی از خوش مزه ترین خرماها است که مخاطبان جهانی دارد. پوست نازک به رنگ قهوه ای تیره و ظاهری شکلاتی دارد. قند آن فروکتوز بوده و سریع الهضم است. پیارم را معروف ترین محصول کشاورزی هرمزگان می دانند. شهرستان حاجی آباد به علت داشتن آب و هوای گرم و خشک تنها منطقه کشت پیارم در ایران به شمار می رود.

خرمای ربی یکی از انواع خرماهای نیمه‌خشک به حساب می‌آید. این نوع خرما نسبتا بزرگ و گوشتی از معروف‌ترین انواع خرمای تولیدی در استان سیستان و بلوچستان است. این نوع  خرما دارای میوه‌ای بزرگ و به رنگ‌های قرمز و متمایل به سیاه است.

خرمای ربی پوستی براق، شفاف و نازک دارد. به واسطه رطوبت کم، خرمای ربی ماندگاری بالایی دارد. این خرما ظاهری چروک خورده و کشیده دارد.

این خرما با نام هایی چون شاوانی، شونی و خورک نیز معروف است و  بیشتر در نخلستان های هرم، این نوع خرما  برداشت می شود.  خرما شاوانی، نرم و خشک  و بسیار شیرین و خوش رنگ است.خرمای شاهانی هم مانند خرمای مضافتی دارای بافتی نرم و مرطوب است. این خرما رنگ قهوه‌ای روشن دارد و برای تهیه شیره استفاده می‌شود. مهد کاشت خرمای شاهانی استان فارس است .

یکی از معتبرترین خرماهای صادراتی ایران خرما زاهدی یا خرمای قصب است. شکل این نوع خرما ، بیضی کشیده و انتهای آن کاملاً باریک و نوک تیز است. میوه در مرحله خارَک زردرنگ، در مرحله رطب قهوه‌ای روشن و در مرحله خرما قهوه‌ای متمایل به قرمز تا زرد کمرنگ می‌شود. این خرما جز خرماهای خشک طبقه‌بندی می‌شود و نوعی دیرس بوده و مقدار ریزش آن زیاد می‌باشد. از بهترین و باکیفیترین مناطق تولید آن در شهرستان دشتستان است.